آشنایی با رشته آموزش پزشکی 

رشته آموزش پزشکی یکی از رشته های کاربردی علوم پزشکی می باشد .آموزش پزشکی در اصطلاح دانشگاهی به رشته‌ای اشاره دارد که به بررسی مبانی یادگیری و آموزش در پزشکی می‌پردازد. حوزه‌های اصلی آموزش پزشکی شامل دوره آموزش پزشکی عمومی و دوره‌های دستیاری می‌باشد. آموزش پزشکی با تکیه بر نظریه‌های یادگیری به ارائه راهکار و رویکرد در فرآیند آموزش پزشکی می‌پردازد.

 

توانایی هایی فارغ تحصیلان آموزش پزشکی

فارغ التحصیلان این رشته باید توانايي شناسايي مشکلات آموزشي از طريق تحقيقات مناسب، ارائه راه حلهاي منطقي و قابل ارزيابي براي مسائل آموزشي، مساعدت در امر برنامه ريزي و مديريت مسائل آموزشي دانشگاههاي علوم پزشکي و انتقال تکنولوژيها و روشهاي مناسب آموزش به منظور ارتقاي قابليتهاي اعضاي هيات علمي را داشته باشند .

آموزش پزشکی رشته‌ای است که به بررسی مبانی یادگیری و آموزش در پزشکی می‌پردازد. حوزه‌های اصلی آموزش پزشکی شامل دوره آموزش پزشکی عمومی و دوره‌های دستیاری می‌باشد. آموزش پزشکی با تکیه بر نظریه‌های یادگیری به ارائه راهکار و رویکرد در فرآیند آموزش پزشکی می‌پردازد.

فارغ التحصیلان این رشته باید توانایی شناسایی مشکلات آموزشی از طریق تحقیقات مناسب، ارائه راه حلهای منطقی و قابل ارزیابی برای مسائل آموزشی، مساعدت در امر برنامه ریزی و مدیریت مسائل آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی و انتقال تکنولوژیها و روشهای مناسب آموزش به منظور ارتقای قابلیتهای اعضای هیات علمی را داشته باشند.

موضوعاتی که در رشته آموزش پزشکی بررسی میشود شامل موارد زیر است:

1-بررسی نظریه های یادگیری وروش های مختلف تدریس

2-بهترین مراکز اموزشی برای یادگیری مفاهیم سلامت وپزشکی

3-چگونگی پذیرش دانشجویان در رشته پزشکی

 

بازار کار رشته آموزش پزشکی:

دانشجویانی که در این رشته تحصیل کرده اند در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند میتوانند در موسسات آموزش عالی به امر تدریس در دانشگاه ها و یا به عنوان پژوهشگر و کارشناس مدیر آموزشی پرداخته و همچنین میتوانند در امور برنامه ریزی در موسسات و مراکز درمانی و بهداشتی  مشغول بکار شوند.

 

شرایط ادامه تحصیل 

برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد مجموعه آموزش پزشکی دکترای آموزش پزشکی  و پست داک آموزش پزشکی  فرصتها و موقعیتهای بسیاری در کشورهای مختلف جهان فراهم هست که علاقمندان این رشته را به خود جذب می کند. بسیاری از این فرصتها، گرنت ها و بورسیه های بسیار چشمگیری به دانشجویان و فارغ التحصیلان اعطا میکنند که علاوه بر تامین بیشتر هزینه ها، دانشجویان میتوانند مقداری از درآمد خود را هم پس انداز نمایند. همچنین فرصتهای کاری مناسبی برای فارغ التحصیلان این رشته وجود دارد که در صورت مناسب بودن شرایط و تخصص درخواست کننده کان، این فارغ التحصیلان می توانند در این فرصتهای کاری که شامل دانشگاهها، مراکز پژوهشی، سازمانها و شرکتهای بزرگ جذب شوند. هیپوفیز در راستای گسترش خدمات علمی پژوهشی خود، لینکهای مرتبط برای جذب و ورود دانشجویان و فارغ التحصیلان به دوره های ارشد، دکترا،پست داک و کار در خارج ازکشور برای رشته ارزیابی فناوری سلامت تهیه کرده که در زیر در اختیار شما قرار داده می شود.

https://scholarshipdb.net

https://collegegrad.com

https://www.eluta.ca

https://www.totaljobs.com

https://www.findaphd.com

https://www2.daad.de

https://www.phdportal.com

https://www.findaphd.com

http://phdposition.com

https://www.universitypositions.eu/jobs

https://www.glassdoor.com

https://academicpositions.com

https://www.indeed.com

https://www.linkedin.com/jobs

 

 

رشته های مجاز برای ورود به رشته آموزش پزشکی

دارندگان مدرک کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی، دکترای عمومی پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی ، دکترای تخصصی بالینی و فوق تخصصی بالینی، كارشناسي تمامي رشته هاي علوم پزشكي رشته هاي علوم تربيتي – مديريت و برنامه ريزي آموزشيع علوم تربيتي – تكنولوژي آموزشي اعضای هیات علمی گروههای علوم پزشکی دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور، اعضای هیات علمی گروههای علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی (با پرداخت شهریه)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 15 دقیقه است