کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی

کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی یکی از رشته های علوم پزشکی است در این رشته  به کمک فناوری اطلاعات به ذخیره سازی، بازیابی داده ها، استفاده بهینه از تحلیل اطلاعات به منظور حل مشکلات و ارتقای سیستم های بهداشت درمان می پردازد.

از مهم ترین کاربرد های این رشته می توان به  استفاده از تکنولوژی کامپیوتر در تمام گرایش های پزشکی از جمله مراقبت، آموزش و پژوهش نقش آفرینی اشاره کرد. از آن جایی که به کارگیری اطلاعات و تکنولوژی، جزئی از نظام بهداشت و درمان است، این رشته یک شبکه کامل پیوسته برای ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی جهت دسترسی کامل و سریع به اطلاعات و داده های موجود ایجاد می نماید.

انفورماتیک پزشکی به عنوان یک علم بین رشته ای ارتباط نزدیکی با علوم پایه پزشکی، مخابرات و ارتباطات و تکنولوژی جدید کامپیوتر دارد. این رشته دارای ابعاد مختلفی از جمله علوم پایه و بالینی، زیست پزشکی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و مهندسی نرم افزار می باشد. در آینده پژوهش های رشته انفورماتیک پزشکی، پیوند کاملی با فناوری اطلاعات خواهد داشت و یک بستر تعامل اطلاعات بین داده های بالینی و داده های ژنتیک ایجاد خواهد شد.

 

مدارک تحصیلی مورد پذیرش رشته انفورماتیک پزشکی در کنکور کارشناسی ارشد 

تمامی مدارک کارشناسی گروه علوم پزشکی ، ریاضی (کلیه گرایش ها) ، مهندسی کامپوتر ،علوم کامپیوتر ، مهندسی پزشکی ، مهندسی برق الکترونیک ، مهندسی فناوری اطلاعات ، علوم آزمایشگاهی دامپزشکی ، دکترای عمومی پزشکی ، دکترای عمومی دندانپزشکی

 

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی

مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور هر ساله زمان دقیق برگزاری آزمون های ارشد را اطلاع رسانی می کند.برای اطلاع از زمان دقیق برگزاری کنکور کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی می توانید از بخش وبلاگ موسسه هیپوفیز تقویم آزمون های علوم پزشکی 99  را مشاهده کنید .

پکیج ویدئویی جامع درس و نکته آمادگی کارشناسی ارشد پزشکی
80%
تخفیف

پکیج جامع درس و نکته زبان ارشد وزارت بهداشت

 پکیج آموزشی حل تشریحی سوالات زبان عمومی وزارت بهداشت امروزه با توسعه تحصیلات تکمیلی و افزایش تعداد افراد خواهان ورود…

17
73,000 تومان
حل تشریحی 4 دوره آزمون زبان ارشد پزشکی
80%
تخفیف

حل تشریحی 4 دوره آزمون زبان ارشد پزشکی

در این دوره آموزشی می توانید به صورت تشریحی با روش حل دفترچه سوالات ارشد بهداشت محیط که توسط اساتید و رتبه برترهای دانشگاهی تدریس می شود آشنا شوید.

200
26,000 تومان

درس و نکته زبان ارشد وزارت بهداشت

این ویدئوی آموزشی به بررسی نکات کنکوری از سال 92 تا 97 پرداخته که شامل Reading, Grammar, Vocabulary می شود و به حل تشرحی گلچینی از سوالات این 5سال پرداخته است تا داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور ارشد را دارند بتوانند به صورت تشریحی با حل سوالات کنکور زبان عمومی آشنا شوند و درصد قبولی خود را در این درس بالا ببرند.

144
165,000 تومان