کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی

کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی یکی از رشته های علوم پزشکی است در این رشته  به کمک فناوری اطلاعات به ذخیره سازی، بازیابی داده ها، استفاده بهینه از تحلیل اطلاعات به منظور حل مشکلات و ارتقای سیستم های بهداشت درمان می پردازد.

از مهم ترین کاربرد های این رشته می توان به  استفاده از تکنولوژی کامپیوتر در تمام گرایش های پزشکی از جمله مراقبت، آموزش و پژوهش نقش آفرینی اشاره کرد. از آن جایی که به کارگیری اطلاعات و تکنولوژی، جزئی از نظام بهداشت و درمان است، این رشته یک شبکه کامل پیوسته برای ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی جهت دسترسی کامل و سریع به اطلاعات و داده های موجود ایجاد می نماید.

انفورماتیک پزشکی به عنوان یک علم بین رشته ای ارتباط نزدیکی با علوم پایه پزشکی، مخابرات و ارتباطات و تکنولوژی جدید کامپیوتر دارد. این رشته دارای ابعاد مختلفی از جمله علوم پایه و بالینی، زیست پزشکی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و مهندسی نرم افزار می باشد. در آینده پژوهش های رشته انفورماتیک پزشکی، پیوند کاملی با فناوری اطلاعات خواهد داشت و یک بستر تعامل اطلاعات بین داده های بالینی و داده های ژنتیک ایجاد خواهد شد.

 

مدارک تحصیلی مورد پذیرش رشته انفورماتیک پزشکی در کنکور کارشناسی ارشد 

تمامی مدارک کارشناسی گروه علوم پزشکی ، ریاضی (کلیه گرایش ها) ، مهندسی کامپوتر ،علوم کامپیوتر ، مهندسی پزشکی ، مهندسی برق الکترونیک ، مهندسی فناوری اطلاعات ، علوم آزمایشگاهی دامپزشکی ، دکترای عمومی پزشکی ، دکترای عمومی دندانپزشکی

 

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی

مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور هر ساله زمان دقیق برگزاری آزمون های ارشد را اطلاع رسانی می کند.برای اطلاع از زمان دقیق برگزاری کنکور کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی می توانید از بخش وبلاگ موسسه هیپوفیز تقویم آزمون های علوم پزشکی 99  را مشاهده کنید .

فهرست
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 15 دقیقه است