کارشناسی ارشد علوم آزمایشگاهی  یکی از شاخه های علوم پزشکی بوده و در گروه رشته های پیراپزشکی قرار می گیرد. رشته علوم آزمایشگاهی در زمینه هایی چون تشخیص بیماری ، درمان و حفظ سلامت افراد به ایفای نقش می پردازد. بنابراین با توجه به نقش کمک کننده و بسیار حساسی که در سلامت جامعه و تشخیص پزشکان بر عهده دارد ، در عرصه پزشکی از اهمیت بالایی برخوردار است.

این رشته دارای 3 گرایش علوم آزمایشگاهی 1و 2و 3 می باشد.اگر قصد دارید دفترچه سوالات علوم آزمایشگاهی 2و 3 دانلود کنید می توانید به صفحه دانلود رایگان دفترچه سوالات کنکور ارشدپزشکی مراجعه نمایید.

برای مشاهده کامل دروس کارشناسی ارشدعلوم آزمایشگاهی می توانید به سایت دانشگاه علوم پزشکی مراجعه نمایید.

رشته علوم آزمایشگاهی برای تشخیص دادن بیماری ها و همچنین پیشگیری کردن از بیماری های متنوع کمک بسیاری کرده است و تاثیر زیادی دارد. بیشترین زمینه فعالیتی که در این رشته وجود دارد در زمینه آنالیز آزمایشگاهی خون می باشد و همچنین در مایعات بافت های بدن هم فعالیت می کند.

افرادی که در رشته علوم آزمایشگاهی فعالیت دارند و تحصیل می کنند با آزمایش های هماتولوژی و آزمایش های بیوشیمیایی می توانند در تشخیص دادن بیماری ها به پزشک کمک بسیاری کنند.محیط کاری دانشجویان و فارغ تحصیلان این رشته در آزمایشگاه های مختلف بخش خصوصی و دولتی می باشد.

هیپوفیز برای آشنایی دانشجویان با نمونه سوالات کنکور ارشد علوم آزمایشگاهی دفترچه سوالات این رشته را به همراه پاسخ نامه در این صفحه قرار داده است تا دانشجویان به راحتی بتوانند با سوالات کنکور کارشناسی ارشد رشته خود آشنا شوند.همچنین می توانید منابع،مدارک،ظرفیت و ضریب رشته خود را که از طرف وزارت بهداشت اعلام شده را مشاهده کنید و درصد قبولی خود را در کنکور کارشناسی ارشد بالا ببرید.

اگر مایل بودید به صورت تشریحی با حل سوالات کنکور ارشد رشته خود آشنا شوید می توانید به صفحه حل تشریحی سوالات کنکور ارشد پزشکی مراجعه نمایید.

رشته علوم آزمایشگاهی

پکیج ویدئویی جامع درس و نکته آمادگی کارشناسی ارشد پزشکی
80%
تخفیف

پکیج جامع درس و نکته زبان ارشد وزارت بهداشت

 پکیج آموزشی حل تشریحی سوالات زبان عمومی وزارت بهداشت امروزه با توسعه تحصیلات تکمیلی و افزایش تعداد افراد خواهان ورود…

17
73,000 تومان
پکیج ویدیویی حل تشریحی آزمون کارشناسی ارشد علوم آزمایشگاهی 1
80%
تخفیف

پکیج حل تشریحی آزمون ارشد علوم آزمایشگاهی 1

چرا به پکیج حل تشریحی سوالات دفترچه ارشد علوم آزمایشگاهی 1 نیاز داریم؟ از آنجایی که در زمان جمع بندی…

128
59,800 تومان
حل تشریحی 4 دوره آزمون زبان ارشد پزشکی
80%
تخفیف

حل تشریحی 4 دوره آزمون زبان ارشد پزشکی

در این دوره آموزشی می توانید به صورت تشریحی با روش حل دفترچه سوالات ارشد بهداشت محیط که توسط اساتید و رتبه برترهای دانشگاهی تدریس می شود آشنا شوید.

200
26,000 تومان

درس و نکته زبان ارشد وزارت بهداشت

این ویدئوی آموزشی به بررسی نکات کنکوری از سال 92 تا 97 پرداخته که شامل Reading, Grammar, Vocabulary می شود و به حل تشرحی گلچینی از سوالات این 5سال پرداخته است تا داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور ارشد را دارند بتوانند به صورت تشریحی با حل سوالات کنکور زبان عمومی آشنا شوند و درصد قبولی خود را در این درس بالا ببرند.

144
165,000 تومان