معرفی دوره کارشناسی ارشد مجموعه آموزش پزشکی

دوره کارشناسی ارشد مجموعه آموزش پزشکی ، شاخه ای از علوم تربیتی، با این ویژگی که جزو رشته های بین رشته ای (Interdisciplinary program) است که به بررسی مبانی یادگیری و آموزش در پزشکی می پردازد. دانش آموختگان آن با  بررسی نقاط ضعف و قوت روند آموزش از طریق انجام پژوهش های مناسب و پیشنهاد راه حل های منطقی به دست اندرکاران نظام آموزشی، همچنین با کمک در امر برنامه ریزی و مدیریت آموزشی و انتقال فناوری ها و تکنیک های مناسب آموزشی، نقش خود را در پیشبرد کیفیت آموزش ایفاخواهند نمود.

 

چه افرادی با چه مدارک تحصیلی قادر خواهند بود در آزمون کارشناسی ارشد آموزش پزشکی شرکت کنند؟

 

از آنجاییکه این رشته جزو رشته های میان رشته ای است بسیاری از گروه های آموزشی شرایط شرکت در آزمون ارشد این رشته را دارا خواهند بود.

 

رشته های کارشناسی ارشد مجموعه آموزش پزشکی 

 

ارشد مجموعه آموزش پزشکی:

 

اعضای هیئت علمی گروه های علوم پزشکی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر.

اعضای هیئت علمی گروه های علوم پزشکی دانشگاه آزاد با پرداخت شهریه.

دارندگان مدرک کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی .

دکترای عمومی پزشکی ، داروسازی و دندانپزشکی.

دکترای تخصصی بالینی و فوق تخصصی بالینی

دارندگان مدرک کارشناسی در رشته های :

علوم پزشکی

علوم تربیتی – مدیریت و برنامه ریزی آموزشی

علوم تربیتی – تکنولوژی آموزشی

 

مجموعه برنامه ریزی یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی

 

دکترای عمومی پزشکی ، داروسازی و دندانپزشکی

دارندگان مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی

کارشناسی مدیریت و برنامه ریزی آموزشی

کارشناسی ارشد رشته های برنامه ریزی مدیریت آموزشی و محیط زیست ، مدیریت آموزشی ، برنامه ریزی آموزشی و تحقیقات آموزشی

 

مجموعه تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی

 

دارندگان مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد ناپیوسته در کلیه رشته های علوم پزشکی و دکتری عمومی در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی که در زمان شرکت در آزمون شاغل در مراکز و دفاتر مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه ها ، مراکز آموزش مهارت های پزشکی بالینی ، مراکز آموزش مجازی و یا سامانه های آموزشی (غیردرمانی) بیمارستانی مشغول به کار بوده که تدام کار و مراتب شاغل بودن آن ها باید به تایید معاونت آموزشی دانشگاه مورد نظر برسد.

دارندگان مدرک کارشناسی در رشته های تکنولوژی آموزشی ، برنامه ریزی آموزشی ، برنامه ریزی درسی ، مدیریت و برنامه ریزی آموزشی علاوه بر شاغل بودن در مراکز و دفاتر مذکور ، می بایست دارای حداقل دو سال سابقه کار در این دفاتر و مراکز باشند و هم چنین تدام کار و مراتب شاغل بودن آن ها باید به تایید معاونت آموزشی دانشگاه مورد نظر برسد.

دارندگان مدرک کارشناسی ارشد مجموعه آموزش پزشکی ، آموزش بهداشت ، برنامه ریزی یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی ، فناوری اطلاعات سلامت ، انفورماتیک پزشکی ، مهندسی پزشکی ، آموزش جامعه نگر در نظام سلامت ، سلامت و رسانه .(برای این گروه از داوطلبان شاغل بودن و داشتن سابقه کار الزامی می باشد.

 

 

[su_button target=”blank” style=”soft” background=”#d0a9ed” color=”#000000″ size=”9″ wide=”yes” center=”yes” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]دوره های آموزشی [/su_button]

فهرست
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 15 دقیقه است