منابع کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱ می بایست به دانلود منابع ارشد پزشکی که از سایت علوم پزشکی منتشر می شود اقدام نمود. دفترچه منابع ارشد وزارت بهداشت همزمان با دفترچه ضرایب کنکور ارشد پزشکی منتشر می شود.

با توجه به محدود بودن ظرفیت پذیرش رشته های کارشناسی ارشد پزشکی شاهد برگزاری رقابتی تنگاتنگ خواهیم بود که اولین عامل موفقیت در آن شناخت منابع موثق و معتبر آن می باشد . مرکز سنجش پزشکی به منظور راهنمایی و هدایت داوطلبان لیستی از منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱ تهیه کرده و در اختیار داوطلبان قرار می دهد.

متقاضیان می توانند با توجه به مدرک تحصیلی خود دو رشته ( یا مجموعه ) امتحانی از 2 گروه متفاوت انتخاب کرده و ضمن مطالعه منابع مربوط به آن خود را برای حضور در جلسه کنکور ارشد پزشکی آماده کنند . لازم به ذکر است برای رشته هایی که به صورت مجموعه امتحانی تجمیع شده اند یک دفترچه سوال صادر شده و منابع امتحانی این رشته ها یکسان می باشد . این در حالی است که ضرایب دروس امتحانی در رشته های مختلف یک مجموعه امتحانی متفاوت خواهد بود .

نکات مهم در خصوص منابع کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱

همان طور که گفتیم کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 رقابتی برای سنجش و انتخاب آماده ترین و شایسته ترین افراد از لحاظ علمی برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس می باشد . از این رو محدود نمودن این رقابت به تعداد محدودی از منابع کنکور کارشناسی ارشد پزشکی ، توجیه علمی و منطقی نداشته و موفقیت داوطلب را تضمین نخواهد کرد .

متقاضیان برای آمادگی بیش تر و کسب رتبه قابل قبول باید علاوه بر منابع مذکور به مطالعات گسترده تر و متنوع تری در رابطه با رشته امتحانی خود پرداخته و به منابع اعلام شده توسط مرکز سنجش پزشکی اکتفا نکنند . ضمنا در مورد کلیه منابع اعلام شده آخرین چاپ منبع یا ترجمه آن بایستی مورد استفاده قرار گیرد .

لازم به ذکر است در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شرط تجانس رشته وجود داشته و مدارک فارغ التحصیلی داوطلب باید با مدارک مورد پذیرش رشته امتحانی مورد نظر وی یکسان باشد .

این در حالی است که در کنکور کارشناسی ارشد وزارت علوم شرط تجانس رشته وجود نداشته و داوطلبان بدون توجه به مدرک کارشناسی خود می توانند منابع رشته امتحانی مورد علاقه خود را مطالعه کرده و برای شرکت در آزمون آن آماده شوند . متقاضیان تحصیل در این رشته های امتحانی با مطالعه مقاله زیر می توانند به بررسی منابع مفید بپردازند .

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری ایسکانیوز، مرکز سنجش آموزش پزشکی منابع آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ را منتشر کرده است.

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور از منابع آزمون مطلع شوند.

لیست منابع به منظور راهنمایی و هدایت داوطلبان جهت آماده شدن برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراهم شده است.

مرکز سنجش آموزش پزشکی در راهنمای این منابع تاکید کرده است با توجه به اینکه آزمون کارشناسی ارشد، رقابتی برای سنجش و انتخاب آماده ترین و شایسته ترین افراد از لحاظ علمی برای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی است و محدود کردن این رقابت به تعداد محدودی منبع مشخص فاقد توجیه علمی و منطقی است.

به همین منظور معرفی منابع به معنی انحصار و محدودیت آزمون به این منابع نبوده و داوطلبان برای توفیق بیشتر در آزمون ورودی باید مطالعات گسترده و متنوع تری را در زمینه های مربوطه داشته و به سطح مناسبی از احاطه و تسلط دست یابند.

همچنین در مورد تمامی منابع اعلام شده باید آخرین چاپ منبع یا ترجمه آن مورد استفاده قرار گیرد.

گفتنی است آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ در روزهای ۵ و ۶ خردادماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست